SUBSIM Radio Room Forums



SUBSIM: The Web's #1 resource for all submarine & naval simulations since 1997

Go Back   SUBSIM Radio Room Forums > Subsim International > Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne
Forget password? Reset here

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-02-10, 01:07 PM   #16
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default

[QUOTE=Semtex;1288111][QUOTE=col_Kurtz;1287980]Że sam nic nie zrobisz, jak coś spróbujesz, kończy się wywaleniem gry.
Quote:
nadal nic nie rozumie. a co tu chodzi? o robienie czego? z czym? masakra bedzie jak nie bedzie mozna nic sciagac w tle
osobiscie licze na to ze mody zrobia z tej gry naprawde cos fajnego. tak jak bylo i w zasadzie nadal jest z sh3.
Prawdopodobnie tak.
Już wydali patch... Ale z tego co czytam, na jednym się nie skończy. Skopiowali (Ubi) większość rzeczy z poprzednich wersji, łącznie z SH3 i dali to do nowej gry SH5 nazywając.
Wiesz, liczyć można, ale lepiej własne pieniądze teraz. Ja się z kupnem wstrzymuję i bawię się w SH4 z dodatkami. Jak dadzą sobie spokój z singleplarem on-line to zacznę poważnie myśleć. Ale wpierw chcę zobaczyć czy tak zrobią i czy gra jest do zmodyfikowania - jeśli tak, po co mam teraz kupować pół,- ćwierćprodukt za cenę gotowego?
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 01:24 PM   #17
Semtex
Mate
 
Join Date: Sep 2009
Location: Periscope Depth
Posts: 58
Downloads: 50
Uploads: 0
Default

niestety dzis jest taki trend aby wydawac niedokonczone gry. a ubi wiedzie w tej kwestii prym. to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia ich gra ktora wychodzi w takim stanie.
patch jest. jednak on tez chyba wprowadza jakies dodatkowe bugi.
coz ja kupilem po prostu z zamilowania do serii. sh3 jest kozaczny. sh4 pomijam bo nie lubie hamurgerow. wiec powrot do ubootow w shV to fajna sprawa.
no nic jakos to bedzie. 100zl w porownaniu do innych tytulow ktore wychodza z cenami 139zl to jeszcze nie tak duzo.
wracaja co gry. to jednak to zalewanie pomieszczen wyobrazalem sobie troche inaczej. woda po kostki jest zenujaca
premiera w piatek a to znaczy ze gra bedzie dopiero w przyszlym tyg :/
__________________
Semtex is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 02:45 PM   #18
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default

W SHIV też można U-bootami, od 1.09.1939



col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 03:30 PM   #19
Semtex
Mate
 
Join Date: Sep 2009
Location: Periscope Depth
Posts: 58
Downloads: 50
Uploads: 0
Default

wiem, ale robilem tyle podejsc do sh4 ze szok. nigdy nie wciagnal mnie tak jak sh3
__________________
Semtex is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 04:55 PM   #20
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default

Z dodatkami, taak? No, okay. Zaczynałem na SH3... ale grafa mnie wciągnęła do SH4 i tak pływam i pływam
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 07:30 AM   #21
Sone7
Machinist's Mate
 
Join Date: Feb 2009
Location: Poland
Posts: 121
Downloads: 159
Uploads: 0
Default

Jesli chodzi o polska premiere, Cenega chyba sobie w kulki leci. Wysylaja dopiero jutro, a ja dzis znalazlem w Empiku.
Dla zainteresowanych - Torun, Empik na starowce.

Odmeldowuje sie, trzeba to przetestowac
Sone7 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 11:13 AM   #22
evan82
Samurai Navy
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 555
Downloads: 197
Uploads: 12
Quote:
Originally Posted by Sone7 View Post
Jesli chodzi o polska premiere, Cenega chyba sobie w kulki leci. Wysylaja dopiero jutro, a ja dzis znalazlem w Empiku.
Dla zainteresowanych - Torun, Empik na starowce.

Odmeldowuje sie, trzeba to przetestowac
Bardzo ciekawe swoja drogą. Przy okazji jakbyście jakieś "kwiatki" odkryli, to piszcie. Poza tym całym DRM, ciekawi mnie jak będzie wyglądać ta nasza wersja, pozdrawiam.
[EDIT]:
No i morze nasze forum się rozkręci.
__________________
MY MODS - evan82's XXI Water StreamVIIB War Skin IIevan82's XXI Skin...
evan82 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 11:58 AM   #23
Semtex
Mate
 
Join Date: Sep 2009
Location: Periscope Depth
Posts: 58
Downloads: 50
Uploads: 0
Default

ogolnie premiery gier w polsce sa jakies popieprzone. premiera ma byc 5ego. a gre juz mozna kupic. i to nie jest 1 raz gdy "premiera" jest w taki sposob przeprowadzana. utwierdza mnie to tylko w kwestii ze nie warto u nas robic preorderow
kupilem gre od cenegi poprzez allegro. a tam maja napisane ze wysylke robia we wtorki i piatki. to co oni zamierzaja mi gre wyslac w piatek zebym ja dostal w poniedzialek? to sie nazywa preorder made in poland?
__________________

Last edited by Semtex; 03-03-10 at 12:26 PM.
Semtex is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 03:01 PM   #24
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by Sone7 View Post
Jesli chodzi o polska premiere, Cenega chyba sobie w kulki leci. Wysylaja dopiero jutro, a ja dzis znalazlem w Empiku.
Dla zainteresowanych - Torun, Empik na starowce.

Odmeldowuje sie, trzeba to przetestowac
Nie ukrywam, że oczekuję wieści z BDU wraz z ilustracjami

Czymam ciuki

Edit...

http://www.empik.com/silent-hunter-5...prod49970124,p

Jestem na kolanach... szczęka leży na wykładzinie... rękami zbieram oczy rozbiegane. Na stronie Empiku już jest... BESTSELLER

Last edited by col_Kurtz; 03-03-10 at 03:41 PM.
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 04:41 PM   #25
Semtex
Mate
 
Join Date: Sep 2009
Location: Periscope Depth
Posts: 58
Downloads: 50
Uploads: 0
Default

ladnie. widac ze gre bede mial zanim przyjdzie kurier.
__________________
Semtex is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 05:57 PM   #26
Sone7
Machinist's Mate
 
Join Date: Feb 2009
Location: Poland
Posts: 121
Downloads: 159
Uploads: 0
Default

Co do allegro, ja swoje anulowalem.. a wysylaja jutro (tj dzis, czwartek), to potwierdzone.
Screeny z mojego pierwszego patrolu sa w glownym temacie z grafikami w dziale SH5.

Musze powiedziec, ze mimo wszystko jest niezle.
Bledow specjalnie nie dostrzeglem, najbardziej razacy jest brak wielu podstawowych funckji. Ale jako ze naleza do nich takze te, ktore byly przez UbiRomania potwierdzone (np gramofon, plakat przy koi kapitanskiej), zakladam, ze wszystko jeszcze przed nami. Brakuje opcji ktore bez watpienia sprawdzilyby sie jako rozkazy wydawane oficerom (np. sprawdzanie glebokosci pod kilem, celowanie w linie wodna/nadbudowke/bron pokladowa, ostry zwrot - chyba ze to akurat pojawi sie wraz z doswiadczeniem nawigatora, jest bowiem dostepna u niego umiejetnosc sprawniejszego, szybszego wykonywania zwrotow).
Jesli chodzi o umiejetnosci.. nie widze w tym nic zlego o ile nie ma w nich przesady. Jak najbardziej wskazane jest np szybsze zanurzenien jesli mamy dobrego chief'a. To samo dotyczy celnosci dziala pokladowego i ilosci niewypalow w przypadku torped. Najwazniejsze, aby nie wprowadzac abstrakcji

Zawsze bylem optymista
Sone7 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 06:08 PM   #27
Sone7
Machinist's Mate
 
Join Date: Feb 2009
Location: Poland
Posts: 121
Downloads: 159
Uploads: 0
Default

Jeszcze cos na temat DRM. Poczatkowo byla to wiadomosc to jednego z tutejszych uzytkownikow, ale mysle ze niekt sie nie obrazi, jesli skieruje to rowniez do innych


DRM zasadniczo jak sie okazuje niczego w systemie nie blokuje, to sam Windows nie pozwala odlaczyc karty sieciowej, gdyz aktywne jest szyfrowane polaczenie (wlasnie DRM).
Polega to na tym, ze po kliknieciu skrotu SH5 wyskakuje male okienko w ktorym pdajemy nick i haslo naszego konta, nastepnie laczy sie i zrobione. Calosc zajmuje.. 10 sekund. Po wylaczeniu gry porgramik automatycznie takze sie wylacza.

Nie mialem zadnych problemow z synchronizacja save'ow z serwera, nawet nie zauwazam kiedy sie to dzieje Choc oczywiscie wszytkie sa na dysku, dopiero w drugiej kolejnosci ida na serwer, aby mozna bylo je odczytac z innego komputera.
Jesli chodzi o aktualizacje to jest to niezalezne od DRM, system znany ze starszych gier Ubi. Mozemy nie sciagac, sciagnac ale nie instalowac itd.
Sone7 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 04:00 PM   #28
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default

Myślę, że nikt się nie obrazi... jak będzie takich postów przybywać

Nie mogę wyjść z podziwu dla niektórych użytkowników tego forum i tej gry. Zarejestrował się w marcu tego roku wszedł na forum i umieścił kompas w głównym widoku... Za tydzień ta gra będzie grywalna w 100% I mam poważne wątpliwości... komu płacić za tę grę

TheDarkWraith
http://www.subsim.com/radioroom/show...=163077&page=3
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 04:19 PM   #29
Semtex
Mate
 
Join Date: Sep 2009
Location: Periscope Depth
Posts: 58
Downloads: 50
Uploads: 0
Default

gra jest troche dziwna, bardziej skomplikowana. co nie znaczy ze trudniejsza. faktycznie brakuje opcji z sh3. mianowicie celowania w konkretna czesc statku, jak to juz ktos wspomnial. to samo tyczy sie flak guna.
nie wiem jak wystawic wachte obserwacyjną, nie potrafilem zdjac ludzi ze stanowisk zeby sie zanurzyc
przeplynalem z kiel do dover a paliwa nadal 100%
__________________
Semtex is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 01:36 PM   #30
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default SHV /IV

http://www.subsim.com/radioroom/show...=163208&page=4

No comments...
Za tydzień będziemy mieć SHV funkcjonalne jak SHIV

Wygląda to tak, że dzieciaki z Ubi zabawiły się w COPY&PASTE robiąc "nową" grę.
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 06:17 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright Š 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.