SUBSIM Radio Room Forums



SUBSIM: The Web's #1 resource for all submarine & naval simulations since 1997

Go Back   SUBSIM Radio Room Forums > Subsim International > Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne
Forget password? Reset here

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-01-06, 09:17 PM   #1
Polak2
Weps
 
Join Date: May 2005
Posts: 371
Downloads: 60
Uploads: 0


Default Witam

No to witam wszystkich polskojezycznych podwodnikow.

Jestem bardzo swiezy w SH3 ale widze ze ma wielu zwolennikow co swiadczy ze po tej symulacji mozna oczekiwac wiele potencjalnej zabawy i interesujacych przygod.
Bardzo przydatne dla takich nowicjuszy jak ja jest wprowadzenie co warto instalowac i w jakiej kolejnosci.

Co by to jeszcze ... aha mam troche doswiadczenia w 3D i 2D to moze by tak ta polska flote??? Ciekawe byloby moze zrobienie Orla i wprowadzenie go to gry jako alternatywna platforma do atakowania "tej drugiej strony". Czy byloby to mozliwe?
Jezeli nie to wtedy moze modele polskiej WW2 floty ale bysmy musieli wtedy zatapiac swoje co nie byloby to takie moze zabawne.
Polak2 is online   Reply With Quote
Old 04-03-06, 03:45 PM   #2
Polak2
Weps
 
Join Date: May 2005
Posts: 371
Downloads: 60
Uploads: 0


Default

Tylko przypadkowo ten moj oryginalny wpis jest datowany 1_szego Kwietnia. Zapewniam ze wszystko co w nim powiedziane jest na serio. To nie Prima Aprilis. Zakladajac ze znajdzie sie czas i materialy, zainteresowany jestem zrobieniem polskiej flotylli przedwojennej dla SH3.
Polak2 is online   Reply With Quote
Old 04-03-06, 05:33 PM   #3
Polak
Grey Wolf
 
Join Date: Mar 2005
Location: Poland/Sweden
Posts: 808
Downloads: 1
Uploads: 0
Default

Witaj w naszych szeregach/na naszym okrecie!

Polecam ktoregos z 3 najwiekszych modow, IUb 1.03, Tonnage War lub Grey Wolfes.
Nie wiem ktory z nich jest najlepszy bo nie mialem czasu wyprobowac wszystkich.


Nie wiem czy jest mozliwe stworzenie nowego okretu podwodnego, do tej pory nikomu sie nie udalo... Ale jak sie nie myle to jednemu forumiczowi sie udalo przeniesc sam model okret typu Gato z gry Battlefield 1942 do SHIII.

Tak jak raz wczesniej napisalem, nie chcial bym swojich zatapiac
Jednak podejzewam ze reszta "sub community"nie mowiaca po Polsku bardzo by chciala miec mozliwosc zatopienia Polskich okretow. Mysle ze taki "Polish Fleet Mod" byl by wielkim sukcesem bo wiem ze duzo ludzi chcialo by popolowac w Baltyku.

Osobiscie duzo nie wiem nt. modowania wiec mam nadzieje ze ci jakis fachowiec odpisze. Porozmawiaj z 2019 i z Kpt. Lothar, oni sa fachowcami

/Polak
__________________
Polak is offline   Reply With Quote
Old 04-03-06, 07:14 PM   #4
Polak2
Weps
 
Join Date: May 2005
Posts: 371
Downloads: 60
Uploads: 0


Default

Rozumiem ze dla osob nie zaznajomionych z modelarstwem 3D taki projekt wydaje sie troche poza zasiegiem. Ale jak z wlasnego moze jescze skromnego doswiadczenia moge zareczyc ze nie jest to az takie skomplikowane. A poza tym taki projekt wymagalby wiele dodatkowych prac do ktorych znajomosc 3D wcale by nie byla potrzebna.

Takim wyjsciowym zrodlem informacji mogla by byc ta strona:
http://www.polishnavy.pl/ships/index_39.html Jakkolwiem moze i na internecie znalazlo by sie i ich wiecej.

Ale zakladajac ze ta powyzsza strona zawiera wystarczajaco wiele materialow ilustracyjnych (bo zawiera) takie na przyklad zadanie byloby natychmiast potrzebne do wykonania: identifikacja broni i sprzetu pokladowego np. na podstawie pierwszego dowolnie wybranego modelu : np. ORP Burza w celu stworzenia tak zwanej biblioteki 3D. Z tej mozna zrobic nastepny model znacznie szybciej. Czy bylby tu ktos zainteresowany pomoca?

Ale to wszystko moze o czym mowie nie ma za wiele sensu, poniewaz zainteresowania moze nie byc.

Tak na marginesie ... co do zatapiania polskich jednostek to sie zgadzam ale jednostki wojenne zazwyczaj umieja pokazac troche zebow ...wiec na pewno moze byloby i wiele przypadkow ze polska jednoska wojenna dalaby komus dobrze w kosc w SH3. A to by juz chyba troche zmienilo podejscie do tematu no i moze poprawilo nastroj i humory na tym forum
Polak2 is online   Reply With Quote
Old 04-04-06, 06:35 AM   #5
Grom
In the Brig
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 111
Downloads: 9
Uploads: 0
Default

Był ktoś z takim pomysłem. Jego nickanem Chris aka Orzel. Chciał napisać mod do SH3 z polskimi okrętami. Pokazał nawet betę trałowca ORP Jaksółka. Niestety brak odzewu tak na polskich forach tematycznych jak na subsim odstarszył go chyba bo nie odzywa się od dłuższego czasu.
Grom is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 06:46 AM   #6
Polak
Grey Wolf
 
Join Date: Mar 2005
Location: Poland/Sweden
Posts: 808
Downloads: 1
Uploads: 0
Default

Stworzenie nowych jednostek nie kontrolowanych przez gracza jest mozliwe, mialem na mysli ze stworzenie takiego Orla, kontrolowanego przez gracza raczej jest nie mozliwe, nikomu bynajmniej do tej pory sie nie udalo. Jak raz wczesniej wspomnialem, nie znam sie za duzo na modowaniu, powtarzam ci tylko co czytalem w dziale "SH3 Mods Workshop". Przypominam tez ze prawie cale "mod community" do gry SHIII siedzi w tamtym forum...

Zrobie ankiete w forum SH3 Mods Workshop i zobacze czy jest jakies zainteresowanie do takiego moda.

/Polak
__________________
Polak is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 06:53 AM   #7
Polak2
Weps
 
Join Date: May 2005
Posts: 371
Downloads: 60
Uploads: 0


Default

Tak wyglada na to ze to walka z wiatrakami. A troche szkoda.

Jakkolwiek taki projekt to wiele pracy. Ja mam troche doswiadczenia i "tools" zeby w tym moze pogrzebac, ale brak mi doswiadczenia z SH3. Nie rozumiem na przyklad dlaczego kazdy model ma "SHD" i "Reflection" dodane do glownego medelu i jak sie te "SHD" i "Reflection" faktycznie robi. Moj plan bylby zeby moze przerobic istniejace modele SH3 na polskie sylwetki i modele. Pytan jednak jest pare tak jak to powyzsze i takze pare innych zwiazanych z technikami wprowadzenia tego wszystkiego skutecznie do gry.

Jezeli chodzi o "Jaskolke" szkoda ze ona utknela. Oryginal jej byl z Virtual Sailor ktory musze przyznac posiada wyjatkowo ladne modele. Niemniej gdyby ktos chcial cos tu razem zrobic to pewne szanse sa, ale samemu raczej nie.
Polak2 is online   Reply With Quote
Old 04-04-06, 07:13 AM   #8
Grom
In the Brig
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 111
Downloads: 9
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by Polak
mialem na mysli ze stworzenie takiego Orla, kontrolowanego przez gracza raczej jest nie mozliwe
Wprost przecwinie. Chris pokazał mi jak wyciągać modele 3D z plików w SH3, w tym załoga, wnętrza i mundury. Jest to kwestia przerobienia wszystkiego wewnątrz. Jest nawet możliwe pływanie w SH3 jako okręt nawodny.
Grom is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 07:18 AM   #9
Polak
Grey Wolf
 
Join Date: Mar 2005
Location: Poland/Sweden
Posts: 808
Downloads: 1
Uploads: 0
Default

No to sie bardzo ciesze ze sie mylilem.
__________________
Polak is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 07:22 AM   #10
Grom
In the Brig
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 111
Downloads: 9
Uploads: 0
Default

Niestety nikt nie był zainteresowany pomocą Chrisowi i projket padł, a szkoda bo istniała szansa na Destroyer Command 2 i walki multi
Grom is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 07:42 AM   #11
Myszkin
Mate
 
Join Date: Jun 2005
Location: Poland
Posts: 53
Downloads: 15
Uploads: 0
Default

Grom, czy aby na pewno upadek projektu Chrisa był spowodowany brakiem odzewu na polskich forach? Odzew był i jak wiemy wzbudził ożywione dyskusje A Chris na każdy, choćby najmniejszy przejaw krytki reagował, delikatnie mówiąc, alergicznie. Już kilka miesięcy temu ostrzegałem przed Chrisem - odzywał się raz na 3 m-ce, obiecywał złote góry, dawał 2-3 screeny i zostawiał jakiś projekt ledwie "nadgryziony". Po przerwie powracał, rozpoczynał nowy projekt, znów złote góry, znów 2-3 screeny. A na końcu jak gdyby nigdy nic po prostu oznajmił, że Sergbutto też pracował w tym samym czasie nad Jaskółką i z tego względu on zawiesza prace nad projektem. Istny Stan Tymiński polskiej sceny SH3.

Pozdro!
__________________
Poland - 4th allied military power in World War II !
Myszkin is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 07:54 AM   #12
Grom
In the Brig
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 111
Downloads: 9
Uploads: 0
Default

Projekt Chrisa nie dotyczył konkretnie trałowców klasy Jaskółka. Miał to byc jak wiesz SH3 Allies Convertion Mod. Myślę, że Chris oczekiwał wsparcia w konkretnej postaci typu skrzyknięcia się i wspólnej pracy, a nie ożywioncyh dyskusji na forach. Dyskusje na forach nie pomagają w tworzeniu modeli 3D. Faktem jednak jest, że projetk upadł, a szkoda.
Grom is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 08:55 AM   #13
Polak2
Weps
 
Join Date: May 2005
Posts: 371
Downloads: 60
Uploads: 0


Default

Jak to mowia: prawda zawsze lezy po srodku. Dyskusje nie pomagaja ale jezeli sie widzi aktywne wsparcie (nie mowiac juz o zlosliwej krytyce) to wtedy sa, albo nie ma, bodzcow to zwiekszonego wysilku zeby dany projekt zrealizowac i doprowadzic to konca. Niestety to wymaga najwiecej samozaparcia - to doprowadzenie projektu do konca.

Ja niestety nie wiem za wiele o SH3, ale mojim skromnym zdaniem ta proba zrobienia DC2 z Sh3 to troche moze za szeroki zakres zmian.

SH3 jest symulacja z chyba najwieksza liczba "modow". Trudno nawet just teraz polapac sie w tym wszystkim nie mowiac nawet o probie wcisniecia w ten tlum czegos od siebie. Pytanie jest jaki mod bedzie czyms co doda do tej juz przeciez jednej z lepszych symulacji. Dodanie nowych jednostek plywajacych definitywnie nie bedzie przeciez czyms nowym. Tak wiec moze taki pomysl jak zrobienie DC2 jest definitywnie pomyslem oryginalnym ale pytanie pozostaje czy nie za ambitnym. Czy sa jakies inne pomysly , czy inne propozycje?
Polak2 is online   Reply With Quote
Old 04-04-06, 09:40 AM   #14
Grom
In the Brig
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 111
Downloads: 9
Uploads: 0
Default

Pomysł przerobienia SH3 w DC2 był bardzo ambitny, i wymagał całego sztabu ludzi. Niestety gro użytkowników widzi siebie jako super podwodniaka zawsze przeciwko AI. Stąd zainteresowanie niskie, a szkoda bo prawdziwą satysfakcję wspólna zabwa po obu stronach. W dalszym ciągu nie został pobity duet DC/SH2. W polskich społecznościach ludzie wciąż w nie grają multi.
Grom is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 10:38 AM   #15
Polak2
Weps
 
Join Date: May 2005
Posts: 371
Downloads: 60
Uploads: 0


Default

Ja niestety nie mialem za wiele stycznosci z SH2 i DC. Nie mam tez niestety za wiele stycznosci z multiplay. Troche za bardzo wymagajace ustawiania i umawiania sie. Ale zdaje sobie sprawe ze multi jest dobra zabawa. Wogole generalnie rzecz biorac zauwazam ostatnio trend, ze na granie nie zostaje za wiele czasu. Moze te "modowanie" tez jest przyczyna ze nie wiele pozostaje na to do czego ta gra czy symulacja byla kupiona - po prostu zabawy.

Niemniej nie da sie nie zauwazyc ze SH3 jest baaardzo zaawansowana jezeli chodzi o roznorakie mods. Czy to wynika z tego ze moze gameplay jest moze troche monotonna z uplywem czasu, czy tez z innych nieznanych mi powodow?

Jeszcze jedna sprawa. Zeby zaczac moding trzeba dobrze poznac mechanizm i zaleznosci i wspolprace roznych plikow w danej grze. To zabiera zazwyczaj troche niestety czasu. Czy jest tu wsrod nas ktos kto posiada troche wiadomosci na ten temat? To w ramach tego glosnego myslenia co by tu mozna zrobic dla SH3. Oprocz nowych jednostek dwie sprawy zwrocily moja uwage. Dosyc monotonny krajobraz podwodny i definitywnie raczej ubogi wyglad wybrzeza. Ale poza tym ogolnie rzecz biorac symulacja jest pierwsza klasa jezeli chodzi o szate graficzna.
Polak2 is online   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 02:45 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.