SUBSIM Radio Room Forums



SUBSIM: The Web's #1 resource for all submarine & naval simulations since 1997

Go Back   SUBSIM Radio Room Forums > Subsim International > Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne
Forget password? Reset here

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-06-06, 08:31 AM   #166
lucienSeth
Medic
 
Join Date: May 2006
Location: Poland
Posts: 162
Downloads: 8
Uploads: 0
Default Test mission

W sobotę (04.11.2006) zebraliśmy się we czterech i próbowaliśmy poprawioną misje HX-72. Niestety "troszkę" przesadziłem z pogodą chcąc i zrobiła sie mgła. Oprócz tego wykryłem błąd na którym wywala graczy. Jeśli ktoś używa JSGME do ładowwania MODÓW to ostrzega że pozostawia on jednostki których nie ma w orginalnej grze. W momencie zbbliżenia się lub trafienia takiej jednostki gracza wywala. Dotyczy to nie tylko nowych jednostek ale również merchów które nie są (nie wiem dlaczego panowie z UbiSoft stwierdzili np. że Norwegia nie posiadała tankowców, a Polska jednostek handlowych większych niż Coastal Merchant !!! ??) przypisane do danego państwa. Jest to więc otrzeżenie dla tych co tworzą misje.
Pomimo trudności marco_551 i ja troche zatopiliśmy. Wywaliło majama na poczatku potem zatopili janko i na 5 min przed końcem wywaliło marco. Dlatego wspólnie stwierdziliśmy że misja będzieliczona jako treningowa.
pozdr.

__________________
Człowiek budzi się rano, morze budzi się w nocy.
lucienSeth is offline   Reply With Quote
Old 11-06-06, 09:13 AM   #167
lucienSeth
Medic
 
Join Date: May 2006
Location: Poland
Posts: 162
Downloads: 8
Uploads: 0
Default PolishRun misja 107

PolishRun misja: 107 (05.11.2006)
Misja: Kryptonim-Halabarda
Host: lucienSeth
Ustawienia: 100% realizmu

marco_551 - zatopiony - 3 zatopienia:
  • T3 Tanker - 7 296 t
  • TroopTransport - 10 339 t
  • C2 Cargo - 4 531 t
-------------------------
Razem: - 22 166 t

s3bamaya - przeżył - 5 zatopień:
  • BlackSwan Frigate - 1 250 t
  • C Class Destroyer - 1 375 t
  • Small Tanker - 5 635 t
  • Tribal Destroyer - 1 850 t
  • V&W Destroyer - 1 188 t
---------------------------
Razem: - 11 298 t

tu-144 - przeżył - 3 zatopienia:
  • V&W Destroyer - 1 188 t
  • Tribal Destroyer - 1 850 t
  • T2 Tanker - 6 746 t
---------------------------
Razem: - 9 784 t

PL_Stett - zatopiony - 2 zatopienia:
  • T3 Tanker - 7 297 t
  • Hunt I Destroyer - 1 000 t
---------------------------
Razem: - 8 297 t

majama_PL - przeżył - 2 zatopienia:
  • Coastal Merchant - 2 550 t
  • T2 Tanker - 6 745 t
---------------------------
Razem: - 9 295 t

lucienSeth - przeżył - zatopień:
  • BlackSwan Frigate - 1 250 t
  • BlackSwan Frigate - 1 250 t
  • C3 Cargo - 6 105 t
  • Troop Transport - 10 340 t
  • Small Tanker - 5 634 t
  • V&W Destroyer - 1 188 t
----------------------------
Razem: - 25 767 t

Misja spoko tylko można by troszkę dodać doświadczenia dla eskorty, jak na mój gust to w roku 1942 do ochrony Gibraltaru nie używano takich patałachów, a pozatym gdzie ochrona lotnicza.
Wyszło jak widac w wynikach z całego konwoju umknął chyba tylko 1 tankowiec. PL_Stett niestety dostał od eskorty i marco_551 który jak sam stwierdził przez własną nieuwagę, myślał że jest bezpieczny a tu zonk posłali go na dno.
pozdr.
__________________
Człowiek budzi się rano, morze budzi się w nocy.
lucienSeth is offline   Reply With Quote
Old 11-06-06, 10:58 AM   #168
majama
Seaman
 
Join Date: Dec 2004
Location: Poland
Posts: 41
Downloads: 7
Uploads: 0
Default

trzeba dodac że c2 to byl zastopowany przeze mnie pierwsza torpeda, potem dobilem go druga i czekalem na przeplyniecie i obrot aby wystrzelic mu z tylnej gdyz przednie sie dopiero ładowały, a wtedy marco mi go podebrał. A tak sie spieszyl z dobiciem cudzego łupu że ściagnal uwage okolicznej eskorty i dostał bombke (według mnie słusznie).

Generalnie to ta misja miala za mało celów na tylu graczy, eskorta nie była za mądra i brak spodziewanego lotnictwa gibraltaru.
majama is offline   Reply With Quote
Old 11-08-06, 03:22 PM   #169
marco_551
Watch
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 21
Downloads: 9
Uploads: 0
Default Małe sprostowanko.

Chyba muszę wyjaśnić kilka spraw związanych z "legendarnym" frachtowcem:
1). To prawda, że w tej misji dałem sie podejść jak ostotni osioł, ale nie przez hałas silników, tylko przez wystawiony peryskop (co nie zmienia faktu, że to szczyt głupoty).
2). Nie przekonują mnie słowa majamy o tym, że chciał obrócić okręt i wygarnąć do C2 z tylnich wyrzutni, bo dość długo (ok.20-30min.) obserwowałem jak merch spokojnie sobie dryfuje a nad majamą krążą dwa blaszaki (nomen omen te które zakończyły moją "karierę"), więc chyba nie o obrót suba tu chodziło... Oglądanie takich właśnie widoków kosztowało mnie zatopienie.
3). Do mercha strzelałem z odległości ok. 4000-4500m. i nie robiłem sobie wielkich nadzieji na trafienie (no taki dobry to ja nie jestem i pewnie jeszcze długo nie będę:hmm: ), więc był to strzał, który traktowałem raczej w kategoriach sportowych. Samo trafienie zaskoczyło mnie chyba bardziej niż innych
4). Nie mam pojęcia jaki cenny ładunek miał w ładowniach ten frachtowiec, że dla majamy przedstawia taką wartość, ale chyba już wiemy gdzie się podziała Bursztynowa Komnata.
5). Obiecuje, że jeśli sytuacja na to pozwoli to przy najbliższej okazji "odstąpie" majamie uszkodzony C2 i dołożę T3- nie śmigany, prosto z pod igły.
6). Majama pisze: "...A tak sie spieszyl z dobiciem cudzego łupu że ściagnal uwage okolicznej eskorty i dostał bombke (według mnie słusznie)." - hmm... a ja myślałem, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie:hmm:
Pozdrawiam!
marco_551 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-06, 04:28 PM   #170
lucienSeth
Medic
 
Join Date: May 2006
Location: Poland
Posts: 162
Downloads: 8
Uploads: 0
Default Raporty

Panowie bardzo proszę o uzupełnienie (trzeba zrobić tylko copy/paste) na www.uboot.ibox.pl brakujacych raportów. THX.
pozdr.
__________________
Człowiek budzi się rano, morze budzi się w nocy.
lucienSeth is offline   Reply With Quote
Old 11-09-06, 04:06 PM   #171
Tasman
Gunner
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 99
Downloads: 61
Uploads: 0
Default

no nareszcie wilki obudziły sie z marazmu; szkoda tylko ze wilki budzą sie tak rzadko;
marco majama to taki nasz kolega, który zawsze był indywidualista więc sie nie przejmuj; prawdą jest że niewaznie kto zatopił byle jednostka poszłaby na dno; prawda jest że wspolpracując rywalizujemy też; a najlepiej to powyłączać sygnaturki okretów podwodnych i torped to wtedy nikt do nikogo pretensji nie bedzie miał; a tak to rodzą sie tylko ziarna kąklu; i z tego wynika tylko JUH - mam nadzieje że zrozumieliście
Tasman is offline   Reply With Quote
Old 11-10-06, 07:34 PM   #172
PL_Marco
Mate
 
Join Date: Aug 2006
Location: Poland
Posts: 51
Downloads: 32
Uploads: 0
Default

Polish Run patrol 108 (09.11.2006 godz. 22:00)
HOST: PL_Marco
USTAWIENIA: 100% real
Misja "Piekło Atlantyku"

PL_Marco ---> przetrwał, a ponadto posałał na dno niezły okaz;
  • Illustrious Fleet Carrier 23 000 t
marco_551 ---> zatopiony, zatopił;
  • C 3 Cargo 7901 t
  • C 2 Cargo 6396 t
  • T 3 Tanker 11 648 t
Eddmann ---> zatopiony, wczesniej zatapia;
  • Auxiliary Cruiser 13 850 t
  • Coastal Merchant 1998 t
lucienSeth ---> zatopiony

===========
Co tu dużo pisać, ja osobiście nastarcie posłałem 2 rybki do Krążownika Pomocniczego, ale obie chybiły , zato wykryła mnie eskorta. Po odparciu chyba 2 ataków przeładowano mi torpede i miałem juz gotowe 3, a jakież było moje zdziwienie i radośc gdy wysunowszy peryskop ponad pow. wody moim oczom ukazał sie Lotniskowiec, jakieś 1500m (dokladnie niepamietam) płynie kursem prostopadłym, pięknie ustawiwszy sie domnie burtą. Długo się nie wachałem i po kilkunastu sekundach otwarły się WT od 1 do 3, a chwile potem z sykiem torpedy opuściły swe legowiska. Nieuszło mi to płazem zamną zaczeło szarżowac DD i musiałem sie zanurzyć natychmiast. Niestety niewidziałem jak moje rybki dosięgały swego celu, ale poinformował mnie otym pierwszy oficer, i eksplozje .

Ale nietylko ja celnie trafiałem, przy 2 wyjściu na peryskop DyDy nieżle pomnie przejechało , bilans przeciek w dziobowej torpedowni i zniszczone dziobowe stery głebokości. W szczególności to ostatnie wyłonczyło mnie z dalszej akcji. Niezostało mi nic jak Silent Run i do domciu

Tabelki końcowe;
http://img221.imageshack.us/img221/8...4340437uy0.jpg
http://img221.imageshack.us/img221/2...3448687kr4.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/1...4421203sx6.jpg


PS. Po w szystkim wyszedłem na powierzchnie zaczerpnąc świerzego powietrza
A no widać na screenie działko też mi poturbowali

PL_Marco is offline   Reply With Quote
Old 11-11-06, 05:51 AM   #173
PL_Marco
Mate
 
Join Date: Aug 2006
Location: Poland
Posts: 51
Downloads: 32
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by lucienSeth
Panowie bardzo proszę o uzupełnienie (trzeba zrobić tylko copy/paste) na www.uboot.ibox.pl brakujacych raportów. THX.
pozdr.
No niewiem jak reszczie ale mi stornka nieśmiga
PL_Marco is offline   Reply With Quote
Old 11-11-06, 02:53 PM   #174
Tasman
Gunner
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 99
Downloads: 61
Uploads: 0
Default

strona śmiga jak należy tylko adres jest inny
www.uboots.ibox.pl
zapraszam

jest nadzieja że w przyszłym tygodniu wreszcie dostanę kompa - jest w drodze i mam nadzieje że pocztex nie zawiedzie, choć nidgy nic nie wiadomo - a teraz spadam napić sie irlandzkiego piwa za zdrowie wszystkich co na morzu
Tasman is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 04:51 AM   #175
Bahr
Watch
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 17
Downloads: 1
Uploads: 0
Default

hehe Witojcie, Panowie Wielki brat czuwa
wypuścili nas na czas wyborów, ale nie na tyle ile bym chciał - do 21:45 mam byc z powrotem Tak więc znowu nie zagram pozdrowionka dla was

w święta nadrobię zaległości

Pozdro, Bahr (jeszcze nie wielebny)
Bahr is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 11:00 AM   #176
lucienSeth
Medic
 
Join Date: May 2006
Location: Poland
Posts: 162
Downloads: 8
Uploads: 0
Default Do misji No. 108

Dzięki PL_Marco za umieszczenie raportu .
Dodam go na uboots (sorki za błąd w adresie) wraz ze screenami tego co mi sie przydażyło w tym patrolu.
A oto "batyskaf" w moim wykonaniu.



Jak widać nie wywaliło mnie z okrętu. Wskaźnik zanurzenia zatrzymał sie na 503m mimo iż dalej opadałem (do dna było 970m), załoga przestała naprawiać wszystko na około 350 m.
pozdr.
__________________
Człowiek budzi się rano, morze budzi się w nocy.
lucienSeth is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 11:40 AM   #177
lucienSeth
Medic
 
Join Date: May 2006
Location: Poland
Posts: 162
Downloads: 8
Uploads: 0
Default PolishRun misja 109

PolishRun misja: 109 (11.11.2006 godz. 00:00)
Misja: HX-72 (v. 2)
Host: lucienSeth
Ustawienia: 100% realizmu

marco_551 - przeżył - zatopił:
  • SM Defender - C3 Cargo - 5 935t
lucienSeth - przeżył - zatopił:
  • SM Tresilian - C2 Cargo - 4 895t
  • SM Leighton - C2 Cargo - 5 021t
-------------------------------
Razem: 9 916t

Tego dnia aż dziw że tak mało luda na necie było w końcu wolne. Byliśmy tylko we dwóch (Cpt.McCalne niestety ma kłopoty z grafą a był jak zwykle chętny).
Misja historyczna więc ilość statków konwoju, eskorty i u-bootów oraz warunki pogodowe i położenie są z godne ze źródłami. (To info dla tych co mają zamiar zjechać te misje za łatwość, to był szczęśliwy okres dla u-bootów, reszta na forum u-boots)
Pierwsze wrażenie dla mnie to ogrom konwoju 42 handlowce + eskorta. Wielkie strzelanie się zapowiadało, a tu mina, 7 przedwczesnych eksplozji torped u mnie. Z tego co wiem u marco podobnie. I dlatego wyniki takie słabe. Pozatym pare trafię i merch uszkodzony odpłynął. Chcieliśmy dobic 2 C3 ale udało sie to tylko marco ja przy podjeściu na powierzchni zostałem zaskoczony przez szybkie przybycie eskorty wezwanej przez uszkodzony C3 i przez to chybiłem z 3800m.
Eskorta na początku niemrawa ale jak dorwała kontakt to się nie chciała odczepić. Zakończyliśmy patrol z dużymi uszkodzeniami kadłubów mnie zostało 60% a marco 65%. Mam nadzieje że następna rozgrywka z tą mapą odbędzie się z wiekszą ilością graczy.

__________________
Człowiek budzi się rano, morze budzi się w nocy.
lucienSeth is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 12:47 PM   #178
PL_Marco
Mate
 
Join Date: Aug 2006
Location: Poland
Posts: 51
Downloads: 32
Uploads: 0
Default

Niema sprawy lucienSeth, hehe świetne screeny, nie dziwie się że przestali naprawiać na 350m pomyśleli że jak teraz się nie rozpadł to już niema na niego siły .

Aha powiedz mi jak ty dodajesz te screeny ?
PL_Marco is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 04:02 PM   #179
lucienSeth
Medic
 
Join Date: May 2006
Location: Poland
Posts: 162
Downloads: 8
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by PL_Marco
Aha powiedz mi jak ty dodajesz te screeny ?
Jak klikniesz obrazek to pozjawi ci sie duży w nowym oknie pod nim jest ramka a w niej:
Upload an image: ________________ Przegladaj i Przycisk Host it.
Potem trzeba tylko wybrać linka i skopiować do postu.
pozdr.
__________________
Człowiek budzi się rano, morze budzi się w nocy.
lucienSeth is offline   Reply With Quote
Old 11-13-06, 06:16 PM   #180
PL_Marco
Mate
 
Join Date: Aug 2006
Location: Poland
Posts: 51
Downloads: 32
Uploads: 0
Default

Polish Run patrol 110 (13.11.2006 godz. 22:00)
HOST: PL_Marco
USTAWIENIA: 100% real
Misja "Morning Wolfpack"

tu-144 ---> zatopiony;
  • Passenger Liner 24 693 t
  • Small Merchant 2376 t
AOTD-General ---> zatopiony;
  • Black Swan Frigate 1250 t
  • Black Swan Frigate 1250 t
  • Black Swan Frigate 1250 t
  • Liberty Cargo 7295 t
PL_David ---> zatopiony;
  • T 3 Tanker 11 577 t
  • Liberty Cargo 7296 t
marco_551 ---> przyzył, zatopił;
  • C 2 Cargo 6204 t
  • T 3 Tanker 11 875 t
PL_Marco ---> przeżył, i wykończył;
  • C 2 Cargo 6330 t
  • Tribal Destroyer 1850 t
lucienSeth, oraz Eddmann , którzy nic nie zatopili i polegli w walce, jak większośc ekipy.

===========

1943 r. okolice Afryki, zaczeło się dość szybko, bo zaraz mi zameldowali o wolnoobrotowych śrubach w średniej odległości. Natychmiast wysuwam peryskop i są sliczne na czele chyba Tribal (chyba ten sam co dostał odemnie na zakończenie) zanim piękny okaz Liniowca pasażerskiego do którego chyba strzelali wszyscy oprócz mnie bo jakimś cudem mnie zwęszyli i musiałem czmychać.

Zaraz po odparciu ataku wyszedłem oglądnąć co się zmieniło jak byłem głębiej i tu nagle płynie C 2 no to przymieżyłem i pięknie złamał sie od pojedyńczej torpedy (szkoda że Edi wybrał ten sam cel, wogóle to niewiedziałem że będzie merchów tak mało). Potem jeszcze 2 pakuje do T 3 ale nie tonie dopóki nie dopada go marco_551 i kolejny punkt dla naszej ekipy.

W tym czasie reszta topi co się da i sama jest topiona (panowie troche rozwagi bo zkim w Cafe Rene będe pił piwo ?) Tu pochwalic należy marco_551 (widac dużo ćwiczyłeś i wyrosłeś na dobrego podwodniaka, gratulecje)

Pod koniec jak zostałem sam z marco_551 i lucienSeth-em który niestety od początku tylko się przyglądał i robił zdjątka do albumu
(plus 2 DD)
Zaliczyłem małą wpadke, troszke kiosek wystawiłem nad wode naszczęście nic pozatym że zmarnowałem dogodną sytuacje do zatopienia DD się więcej niestało. Potem chwila czekania DD atakuje a ja w odpowiedzi posyłam potem wniego 3 rybki (2 skubany wyminoł przyspieszajac) 3 dosięgła celu.

I teraz najlepsza końcówka zaraz potym jak Tribal idze nadno widze w oddali Fregate i bez wachania wychodze na powierzchnie lupac z działa i ZONK podpierniczyli mi je normalnie (wszystko na złom dziś zabiorą).

Tabelki końcowe;
http://img204.imageshack.us/img204/6543/asf7.jpg (tu akurat PL_David idzie na dno, ja sie wymsknołem bo Blaszak miałby Dublet za jednym podejściem)
http://img93.imageshack.us/img93/7149/bln8.jpg
http://img93.imageshack.us/img93/3427/c1wz8.jpg
http://img95.imageshack.us/img95/5240/c2ck1.jpg

PS. Ciesze się że dopisała ekipa (nawet 2 kółko było).
Aha lucienSeth to ja wiem ale którego linka wybrać bo to chyba ma znaczenie
PL_Marco is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 02:07 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright Š 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.