View Single Post
Old 08-09-12, 08:07 AM   #1
PJF
Bilge Rat
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 1
Downloads: 3
Uploads: 0
Default SH4 - problem z paliwem

Witam,

Jestem nowa osoba na tym forum. Niedawno zaczalem grac w Silent Hunter IV. Nie jestem wicc zbyt docwiadczonym graczem. Mam pytanie odnosnie paliwa. Jedyny mod jaki do tej pory zainstalowalem dotyczy wprowadzenia nomografu. Zauwazyzem, ze plynac na zachód z Pearl Harbor czy Midway w strone Honsiu czy Okinawy moje okrety podwodne zuzywaja wiecej paliwa niz pokonujac analogiczna trase plynac w odwrotna strone. Jest to dziwne. Juz niejeden raz zdarzalo mi sie z tego powodu skonczyc gre gdzies na srodku oceanu z braku paliwa. Zaznaczam, ze plyne na 1/3, czyli mala naprzód (w tym trybie najoszczedniej zuzywa sie paliwo). I tu pytania do bardziej doswiadczonych graczy? Z czego to wynika?

Czy Wy macie jakies wlasne reguly gospodarowania paliwem w SH4?

Ponadto mam pytanie, dlaczego nie mozna dokowac w bazie w Darwin? W kazdym razie ja w 1942 r. gry tam poplynalem, liczac na uzupelnienie paliwa, ale niestety spotkalo mnie rozczarowanie, bo ikona dokowania sie nie pojawila.

Czy ktos z Was wie, jak dokladnie nazywa sie mod i skad go mozna sciagnac modyfikujacy wyglad mapy. Na YouTube mozna natknac sie na filmiki, na których widac znacznie zmodyfikowany wyglad ladów z odzwierciedleniem uksztaltowania terenu. Wyglda to o niebo lepiej od standardowego widoku mapy.

Czy Wy równiez mieliscie tak duze problemy z trafieniem torpedami w trybie recznego ustawiania kalkulatora TDC?

Czy ktos z Was zna odpowiedzi na powyzsze pytania?



Last edited by PJF; 08-09-12 at 12:52 PM.
PJF is offline   Reply With Quote