SUBSIM Radio Room Forums

SUBSIM Radio Room Forums (https://www.subsim.com/radioroom/index.php)
-   Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne (https://www.subsim.com/radioroom/forumdisplay.php?f=205)
-   -   SHV - przed premierą (https://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=162236)

Sone7 02-21-10 09:45 PM

SHV - przed premierą
 
Wiem, że w świetle ostatnich informacji to drażliwy temat, ale zapytam..

Co sądzicie o SHV opierając się na tych skrawkach informacji od Ubi i o wiele wiekszym wkladzie Neal'a?

Jesli o mnie chodzi, staram sie trzymac optymizmu.
Moim zdaniem najwazniejsza jest zmiana w kierunku poprawienia wrazen, nastroju. Regresu pod wzgledem rozgrywki sie nie spodziewam, z czasem spolecznosc napewno zrobi swoje... nie od razu powstalo SHIII jakie mamy teraz http://ubootwaffe.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif
Jedynym realnym problemem jest to cale OSP.. oby zrezygnowali z niego z czasem lub chociaz zmienili "warunki".

Niemalze to samo napisalem na innym forum, wybaczcie, ale jest juz pozno :P A tak tu cicho w polskojezycznym dziale, ze trzeba cos rozruszac ;)

col_Kurtz 02-22-10 11:26 AM

Quote:

Originally Posted by Sone7 (Post 1276243)
Wiem, że w świetle ostatnich informacji to drażliwy temat, ale zapytam..

Co sądzicie o SHV opierając się na tych skrawkach informacji od Ubi i o wiele wiekszym wkladzie Neal'a?

Jesli o mnie chodzi, staram sie trzymac optymizmu.
Moim zdaniem najwazniejsza jest zmiana w kierunku poprawienia wrazen, nastroju. Regresu pod wzgledem rozgrywki sie nie spodziewam, z czasem spolecznosc napewno zrobi swoje... nie od razu powstalo SHIII jakie mamy teraz http://ubootwaffe.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif
Jedynym realnym problemem jest to cale OSP.. oby zrezygnowali z niego z czasem lub chociaz zmienili "warunki".

Niemalze to samo napisalem na innym forum, wybaczcie, ale jest juz pozno :P A tak tu cicho w polskojezycznym dziale, ze trzeba cos rozruszac ;)

W obecnym świetle wygląda to fatalnie. Raz, OSP, ewentualnie DRM które zabije grę na amen. Dwa. kampania kończy się w 1943 i dostępne są jedynie VII - nic przeciw nim nie mam, ale IX też lubię, albo akurat ja, preferuję.
Z tego co czytałem tu i ówdzie, historia dla Rumunów miała inny bieg i można było spotkać w beta teście Bismarcka zadokowanego obok Holsteina u wybrzeży Polski 3 września 1939 roku oraz napotkać patrol angielskich niszczycieli... Whoops!
Jestem sceptykiem, bo został tydzień z ogonkiem i pewnych rzeczy nie da się zmienić. Jeśli mam płacić pełną cenę za półprodukt, to ja poczekam... może wyjdzie jak sugerują na gry online dodatek i jak zejdzie cena do 50 za oba wydawnictwa... skorzystam, o ile nie będzie problemów z DRM/OSP.
Mam SHIV + UBM wraz z modami i Ubisoft mógłby się w końcu zacząć uczyć, a nie kombinować jak Bill Gates z Windowsem ;)

Sceptyk :haha:

Sone7 02-28-10 10:35 AM

Quote:

Originally Posted by col_Kurtz (Post 1276861)
Z tego co czytałem tu i ówdzie, historia dla Rumunów miała inny bieg i można było spotkać w beta teście Bismarcka zadokowanego obok Holsteina u wybrzeży Polski 3 września 1939 roku oraz napotkać patrol angielskich niszczycieli... Whoops!

Sceptyk :haha:

To na szczęście nie jest wielki problem, się poprawi ;)

Mamy już troszkę nowych informacji z Kanady..
Najbardziej mnie martwi brak możliwości używania TDC. Nie chodzi mi już nawet o pokrętła, ale samo ręczne ustalanie kursu dla torped. Rzekomo można tylko określać prędkość, odległość itd, szczegółów nie da się zmienić.
Podobnie się ma sprawa z kursem okrętu (z tego co wiadomo ani poprzez GUI ani bezpośrednio w centrali) ale to mam nadzieję załatwi jakiś wczesny patch - zbyt oczywisty brak.

Ale ogólnie chyba nie jest źle, jak na premierową wersję gry z serii SH :D

evan82 02-28-10 01:52 PM

System DRM, zewnetrzene savey, potrzebny internet do singiel player. Dla nnie juz to zabija gre. Z tym TDC to tez sknocili strasznie jezeli tak ma byc jak pisaliscie. Obecnie nie gram na manualnym celowaniu, ale czasami sobie lubilem pograc, i wyglada to inaczej. Gdzie sie podzial kalkulator torpedowy?

Z tego co ludzie pisza wynika, ze gra ma duzo bugow. Operator sonaru nie melduje o wrogich jednostkach, tak jak i wachta pokladowa. Jest prawie slepa.
Nigdy nie gralem na 100% real ale to juz przesada.

Mnie szkoda kasy. Nie zaplace za gre z "wkładka".:O:
[EDIT]
Lubie także XXI, a go tam nie bedzie. Za to bedzie system DRM. Bez DRM i kwiatkow VII - ka by
mi wystarczyla.

Sone7 02-28-10 02:45 PM

Quote:

Originally Posted by evan82 (Post 1284187)
System DRM, zewnetrzene savey, potrzebny internet do singiel player. Dla nnie juz to zabija gre. Z tym TDC to tez sknocili strasznie jezeli tak ma byc jak pisaliscie.
(...)
Z tego co ludzie pisza wynika, ze gra ma duzo bugow.

Save'y sa zapisywane na dysku, a dodatkowo online ;)
Owszem, DRM jest be, oby skorzystali z mozliwosci rezygnacji z miesiecznym uprzedzeniem (jest taka klauzula gdzies) :yeah:
Co do bugow, trzeba poczekac. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo za kilka miesiecy.

evan82 03-01-10 03:24 AM

Quote:

Originally Posted by Sone7 (Post 1284272)
Save'y sa zapisywane na dysku, a dodatkowo online
Owszem, DRM jest be, oby skorzystali z mozliwosci rezygnacji z miesiecznym uprzedzeniem (jest taka klauzula gdzies)

Oby!
Quote:

Originally Posted by Sone7 (Post 1284272)
Co do bugow, trzeba poczekac. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo za kilka miesiecy.

Wyglada na to, ze ktos juz jednak gral:
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=162462
:yep:
[EDIT]Wiem. Pierwsza wersja gry, ale bugi i tak będą.

Sone7 03-01-10 03:47 AM

Quote:

Originally Posted by evan82 (Post 1285284)
Wyglada na to, ze ktos juz jednak gral:

Pół Kanady już gra, sklepy się nie postarały :arrgh!:

evan82 03-01-10 05:45 AM

Quote:

Originally Posted by Sone7 (Post 1285301)
Pół Kanady już gra, sklepy się nie postarały :arrgh!:

U nas zawsze wszystko jest z opóźnieniem :x. Żeby jeszcze to się przekładało na korekty bugów i usunięcie DRM, ale wątpię.:wah:

Sone7 03-01-10 06:45 AM

Quote:

Originally Posted by evan82 (Post 1285406)
U nas zawsze wszystko jest z opóźnieniem :x. Żeby jeszcze to się przekładało na korekty bugów i usunięcie DRM, ale wątpię.:wah:

Oficjalna premiera to piątek..
A cały plan developerów z Bukaresztu chyba sprowadza się do uzupełniania braków po premierze. Wcześniej skupiali się na podstawach, teraz szczegóły.

At least I hope so :)

utops 03-01-10 07:42 AM

Największym bugiem do tej pory jest fakt,ze wachta to w sumie taki graficzny cukiereczek a wachtowemu to chyba żart z super klejem zrobili,bo sie trzyma uzo nieprzerwanie.

col_Kurtz 03-01-10 01:24 PM

:arrgh!:U nas premierą już przesunęli o jeden dzień... Nietypowe, bo u nas gry wychodzą we czwartki

No jak dobrze pokumał ja hurhilskij jazyk, to ten DRM trzyma sztywno "twoje" ustawienia sieci i nic kolego nie poczynisz bo ci wywali grę ;) Tak sobie myślę, że to pewnie zabezpieczenie, bo tak z otwartym netem siedzieć, to pewnie tak się zabezpieczyli.
Co do samej gry. Nie gram na manualu, jakieś 68% reala, ale głębokość torpedy lubię wybrać, tak by pod stępkę wepchnąć, czasami uda się złamać łajbę i ją podnieść :haha:
A tak serio... Czy to ma być tak, że jak mają przeładować torpedę, to ja tup-tup-tup do torpedowni i: ŁADOWAĆ?!? a potezm zurick do peryskopu... i z powrotem: tup-tup-tup... PAL!?! Czy ja Ben Johnson, albo jaki inny Woronin bym tak biegał po pokładzie? Na jaką cholerę załoga? Do gadki - szmatki? :haha:
Może ostro powiem, ale z tego symulatora oni robią FPS`a i zaraz dadzą mi pistolet w garść bym załogę zatopionego statku dobijał :hmmm:
Że detale wypieścili, grafę i model zniszczeń... Nie mogli zostać przy układzie SH III + SH 4 UBM?
No i kampania krótciutka... i tylko VII, a gdzie IX?!? CHodziły tak samo jak VII od `39 a teraz co? Na każdą łajbę nowy dodatek i mam z kieszeni łuskać 120 złociszy? To co... 360 na całą grę? Na raty mam ją kupować?!?
SH4 jak kupiłem, to niemal płakałem... z ilości błędów... Wydali UBM... a tu kamraty po angielsku gadają mi na pokładzie... Nie można było przewalić tego choćby z SH3?

Pozostaje czekać aż stanieje do 40 i wtedy będę myślał... Póki co, SH4 + OMEGU i tyle mojej kasy widzieć będą ;)

col_Kurtz 03-01-10 01:31 PM

Quote:

Originally Posted by Sone7 (Post 1283885)
To na szczęście nie jest wielki problem, się poprawi ;)


Ale ogólnie chyba nie jest źle, jak na premierową wersję gry z serii SH :D

Ja bym powiedział, ogólnie nie jest za dobrze... Ot masz niemy film HD z pilotem w garści :O:
Przekombinowali. Ale cóż, jak się idzie po kasę, a nie po gracza, to są takie skutki ;)

Semtex 03-02-10 11:05 AM

to kiedy u nas ta premiera? we czwartek?
osobiscie zrobilem juz preordera i czekam na premiere i kuriera :salute:
co to znaczy ze DRM trzyma sztywno ustawienia sieci?

col_Kurtz 03-02-10 11:36 AM

U nas w piątek, przesunęli datę z 4. na 5. marca.
Że sam nic nie zrobisz, jak coś spróbujesz, kończy się wywaleniem gry.
Z tego co wczoraj doczytałem, wachta nie reaguje na nic, a jeden majtek jest dosłownie przyklejony do UZO, ni jak nie chce go puścić... :haha: Sonar też nie działa ponoć jak do tej pory ;) Czyli im dalej w las, tym gra staje się mniej atrakcyjna - jak dla mnie.:down:

Semtex 03-02-10 12:45 PM

[QUOTE=col_Kurtz;1287980]Że sam nic nie zrobisz, jak coś spróbujesz, kończy się wywaleniem gry.[QUOTE]
nadal nic nie rozumie. a co tu chodzi? o robienie czego? z czym? masakra bedzie jak nie bedzie mozna nic sciagac w tle :o
osobiscie licze na to ze mody zrobia z tej gry naprawde cos fajnego. tak jak bylo i w zasadzie nadal jest z sh3.


All times are GMT -5. The time now is 12:09 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright Š 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.